Alchemy Items: Difference between revisions
imported>An Adventurer No edit summary |
imported>An Adventurer No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 625 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 625 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 21: | Line 25: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Xarabydun]] | ||
| | | [[Archmage Zarri ibn Khaybi]] | ||
| | | 625 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 34: | Line 38: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 31,250 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 31,250 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 47: | Line 55: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 13 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 13 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 59: | Line 71: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 50,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 50,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 72: | Line 88: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 7 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 7 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 85: | Line 105: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 313 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 313 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 98: | Line 122: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 175 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 175 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 126: | Line 154: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 7 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 7 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 155: | Line 187: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 782 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 782 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 168: | Line 204: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 50 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 50 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 181: | Line 221: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 2,500 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 2,500 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 194: | Line 238: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 100 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 100 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 207: | Line 255: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 5,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 5,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 220: | Line 272: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 250 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 250 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 233: | Line 289: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 12,500 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 12,500 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 246: | Line 306: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 500 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 500 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 259: | Line 323: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 25,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 25,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 272: | Line 340: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 1,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 1,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 285: | Line 357: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 50,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 50,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 298: | Line 374: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 2,500 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 2,500 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 311: | Line 391: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 125,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 125,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 324: | Line 408: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 6,250 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 6,250 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 337: | Line 425: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 312,500 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 312,500 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 350: | Line 442: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 10,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 10,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 363: | Line 459: | ||
|bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | |bgcolor=#d0d0d0 align=center| '''Price''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mar'uun]] | ||
| | | [[Jinmi al-Evv]] | ||
| | | 500,000 | ||
|- | |||
| [[Xarabydun]] | |||
| [[Janier al-Evv]] | |||
| 500,000 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 14:14, 30 October 2009
Related topics: Alchemy (Skill), Alchemy, Alchemy Items, Category:Alchemy, Category:Alchemy Recipe, Category:Alchemy Guide
Tools
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 625 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 625 |
Town | Shopkeeper | Price |
Xarabydun | Archmage Zarri ibn Khaybi | 625 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 31,250 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 31,250 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 13 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 13 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 50,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 50,000 |
Ingredients
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 7 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 7 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 313 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 313 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 175 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 175 |
Brimstone | Cadmia | Cobalt | Colcothar |
Ginseng | Gypsum | Quicksilver | Realgar |
Stibnite | Turpeth | Verdigris | Vitriol |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 7 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 7 |
Brimstone Pea | Cadmia Pea | Cobalt Pea |
Colcothar Pea | Ginseng Pea | Gypsum Pea |
Quicksilver Pea | Realgar Pea | Stibnite Pea |
Turpeth Pea | Verdigris Pea | Vitriol Pea |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 782 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 782 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 50 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 50 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 2,500 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 2,500 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 100 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 100 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 5,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 5,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 250 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 250 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 12,500 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 12,500 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 500 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 500 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 25,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 25,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 1,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 1,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 50,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 50,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 2,500 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 2,500 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 125,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 125,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 6,250 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 6,250 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 312,500 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 312,500 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 10,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 10,000 |
Town | Shopkeeper | Price |
Mar'uun | Jinmi al-Evv | 500,000 |
Xarabydun | Janier al-Evv | 500,000 |
Unfinished Products
Infusions
Acid Infusion
Bludgeoning Infusion
Bloodhunter Infusion
Bloodseeker Infusion
Fire Infusion
Frost Infusion
Health Infusion
Lightning Infusion
Slashing Infusion
Mana Infusion
Piercing Infusion
Victual Infusion
Concentrated Infusions
Concentrated Acid Infusion
Concentrated Bludgeoning Infusion
Concentrated Bloodhunter Infusion
Concentrated Bloodseeker Infusion
Concentrated Fire Infusion
Concentrated Frost Infusion
Concentrated Health Infusion
Concentrated Lightning Infusion
Concentrated Slashing Infusion
Concentrated Mana Infusion
Concentrated Piercing Infusion
Concentrated Victual Infusion